+48 91 488 47 40, +48 91 488 47 40

PRONAL CPL

PRONAL CPL to nadajnik GSM przeznaczony do monitorowania ciepła. Dzięki zastosowanej technologii użytkownik ma możliwość bezprzewodowego odczytu i transmisji danych z licznika ciepła bezpośrednio na serwer.

PRONAL CPL jest samodzielnym komunikatorem zawierającym w swojej budowie moduły: M-Bus Master, przemysłowy telefon komórkowy z możliwością transmisji danych z wykorzystaniem sieci Internet oraz układ mikroprocesorowy z pamięcią odczytów.Urządzenie zaprojektowane zostało zgodnie z normami EN1434-3 i EN13757. Dopuszczalne obciążenie modułu to 10UL (jednostek obciążenia).

PRONAL CPL umożliwia przekazywanie wszystkich zapytań przewidzianych normami, uwzględnia możliwość adresowania podstawowego (primary) oraz dodatkowego (secondary). Opcją dodatkową jest możliwość skanowania sieci w poszukiwaniu podłączonych liczników bez konieczności jej ręcznej konfiguracji. Wbudowany moduł wykrywa kolizje i przeciążenia na magistrali, nie dopuszczając do powstania sytuacji niebezpiecznych. Urządzenie umożliwia zestawienia połączenia transparentnego lokalnego (kabel RS232 – magistrala M-Bus) oraz zdalnego (wirtualny port szeregowy – magistrala M-Bus) oraz wykorzystanie wbudowanej obsługi magistrali wraz z pakietem gotowych odczytów.

010_1_Kam

Dedykowany układ mikroprocesorowy może zbierać odczyty z wszystkich podłączonych liczników z określonym harmonogramem a zebrane odczyty z liczników przechowywać w pamięci podręcznej. Wysyłanie zebranych raportów odbywa się zależnie od ustawionego harmonogramu, dane te są wysyłane na serwer przy pomocy sieci Internet i wbudowanego przemysłowego modułu sieci komórkowej. Wysłane raporty są widoczne w Aplikacji WWW dostępnej z dowolnego miejsca na świecie.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad działania nadajnika oraz możliwości jego wykorzystania uzyskacie Państwo w dziale handlowym Pronal Sp. z o.o. sp.k lub kontaktując się za pomocą formularza.

Copyright Pronal Sp. z o.o. sp.k 2015 - wszelkie prawa zastrzeżone |Realizacja: inov.pl